cro zgłoszenie

W zakresie ochrony środowiska dla firm ustanowiono nowe wymogi stawiane użytkownikom, instalatorom a także serwisantom urządzeń chłodniczych.
Jakie urządzenia chłodnicze podlegają rejestracji?

Rejestracji podlegają wszystkie urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, a także systemy przeciwpożarowe, które posiadają co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych i zostały zainstalowane przed dniem wejścia w życie Ustawy, dla nowo instalowanych urządzeń, operator ma 10 dni na ich rejestrację od czasu ich montażu i uruchomienia. Na przykład właściciele i operatorzy lodówek, zamrażalek, klimatyzatorów czy też wentylatorów oraz sklepy, apteki, branża sadownicza w których znajdują się regały chłodnicze, farmaceuci, zakłady przetwórstwa spożywczego
oraz rolnicy posiadający komory chłodnicze, maszyny do schładzania mleka. Obowiązek wynikający z Ustawy nie dotyczy osób prywatnych posiadających małe urządzenia do użytku domowego.


Dokumentacja prowadzona jest w formie Karty Urządzenia albo Karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej (w Centralnym Rejestrze Operatorów) dotyczy wszystkich urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz systemów ochrony przeciwpożarowej zawierających  co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych, jak również urządzeń będących rozdzielnicami wysokiego napięcia zawierającymi fluorowane gazy cieplarniane w ilości co najmniej 3 kg lub urządzeń zawierających rozpuszczalniki na bazie fluorowanych gazów cieplarnianych w ilości co najmniej 3 kg.


Jeśli w Twojej firmie znajdują urządzenia chłodnicze wymagające rejestracji to na przykład:
– stacjonarne urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, chłodnie, lodówki, zamrażarki,
– pompy ciepła, klimatyzacje, agregaty chłodnicze na samochodach ciężarowych chłodniach i przyczepach chłodniach oraz rozdzielnice elektryczne.
– inne urządzenia zawierające F-gazy jako rozpuszczalniki organiczne.
– stacjonarne urządzenia będące systemami ochrony przeciwpożarowej, gaśnice.
Pamiętaj: Dla urządzeń zakłada się Karty Urządzenia, a dla urządzeń p/poż – karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej.

Oferujemy obsługę firmy w zakresie CRO (fgazy).

Rejestracja zakładów,
Założenie konta, karty urządzenia, rejestrowanie i zgłoszenie urządzeń, w Centralnym Rejestrze Operatorów.
Zgłoszenie instalacji do CRO.
Sprawozdanie roczne.
Pomoc w założenie konta i karty urządzeń, obsługa firmy.
Prowadzenie dokumentacji, obsługa systemu, pomoc.
Raport do Kobize. Obliczanie opłat środowiskowych. Zgłoszenie zakładu do Bazy Danych o odpadach. Sprawozdania z odpadów. Pomoc z ochrony środowiska w firmie. Cennik usług do uzgodnienia.


Załóż kartę i zarejestruj urządzenie.

Cennik wykonania zgłoszenia na podstawie przygotowanych informacji jest ustalana indywidualnie dla każdego podmiotu. – Zadzwoń tel. 502-032-782.

Czy Twoja firma powinna zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Operatorów ?
Kogo dotyczy obowiązek zgłoszenia do CRO ?
Kto powinien złożyć sprawozdanie ?
Centralny Rejestr Operatorów, jak wypełnić zgłoszenie ?


Uwaga na wysokie kary ! W przypadku kontroli, po 14 marca br., kary za brak karty urządzenia mogą wynieść do 3 000 zł. Wysokość kary będzie zależał od stopnia zaniedbań w ramach skutków oddziaływania na środowisko.Obsługa firm z całej Polski. Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Sosnowiec, Radom, Kielce, Gliwice, Bytom, Toruń, Zabrze, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Wałbrzych, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Opole, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Chorzów, Tarnów, Zielona Góra, Koszalin, Legnica, Kalisz, Grudziądz, Jastrzębie Zdrój, Słupsk. Grudziądz, Jaworzno, Mysłowice, Stargard, Głogów, Siemianowice Śląskie, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Żory, Pruszków, Mielec, Tczew, Bełchatów, Świdnica.

Usługi świadczy www.EKOBROKER.pl

tel. 502-032-782

biuro@ekobroker.pl

Informacje  zamieszczone na tej stronie internetowej nie stanowią informacji prawnej, porady, nie są opinią prawną. Materiały zamieszczone są w celach informacyjnych. Nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, za braki, nieścisłości, pomyłki w zamieszczonych materiałach.

OCHRONA ŚRODOWISKA - USŁUGI DLA FIRM

Gospodarka odpadami w firmie.  www.omegaplus.home.pl/gospodarkaodpadami/
Karta informacyjna przedsięwzięcia. www.omegaplus.home.pl/karta_informacyjna_przedsiewziecia/
Pozwolenia na emisje.  www.omegaplus.home.pl/pozwolenienaemisje/