Budowa studni.
Czym jest radiestezja i w jaki sposób może ona pomóc w szukanie wody? Jedna z definicji mówi że radiestezja to postępowanie, które zmierza do diagnozowania przy użyciu przyrządów takich jak różdżka, wahadło lokalizacji podziemnych pokładów wody. Jak podaję Wikipedia radiestezję zazwyczaj łączy się z poszukiwaniem ujęć wody i surowców naturalnych, łącznie z ciekami wodnymi występującymi w miejscu przeznaczonym do odpoczynku.
 
Jak określić gdzie znajduję się woda na działce ? 
Przede wszystkim należy szukać w miejscu występowania wody podziemnej. Należy również pamiętać że powinno to być miejsce w oddaleniu od źródła występowania zanieczyszczeń.Wskazanie miejsca pod studnie.
 
Metod jest kilka:
 
1. Z wykorzystanie mapy hydrogeologicznej poziomu wód gruntowych i podziemnych danego obszaru na podstawie której określa się miejsce wykopu pod studnie.
Opracowania jest dostępne stronie Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego
Dodatkowo szczegółowa papa może być wykonana na podstawie zebranych informacji w oparciu o już istniejące studnie na danym terenie.
 
2. Tomografia elektrooporowa to zdaniem wielu najskuteczniejsza dostępna obecnie metoda szukania wody pod studnie. Opiera się ona na odczycie oporności elektrod umieszczonych w wzdłuż badanego odcinka. Jest to metoda nieinwazyjna a wyniki odczytujemy na podstawie odczytów z urządzenia. Elektrooporowe szukanie wody sprawdza się szczególnie gdy potrzebujemy przygotować się do budowy studni głębinowej
 
3. Różdżką lub wahadełkiem. Mimo że źródła naukowe dosyć sceptycznie odnoszą się do tej metody jest ona bardzo popularna zwłaszcza w przypadku szukania wody powierzchniowej. Dziś radiesteci nie tylko szukają wody ale pomagają wybrać odpowiednie miejsce na dom miejsce na dom, wskazać dobre ze względów zdrowotnych miejsce do spania oraz przebieg żył wodnych.
 
Jaki wybrać rodzaj studni?
Wyróżniamy przede wszystkim trzy typy studni.Firma szukająca wode na działce.
 
Studnia wąskorurowa – rzadko obecnie stosowane rozwiązanie, ze względu na duża podatność na uszkodzenia.
 
Tradycyjna studnia kopana; pozwala na pobór wody na poziomie 15-20 metrów. Opcja ekonomicznie warta uwagi natomiast posiada ograniczenia ponieważ jesto to głęboość to pierwszej warstwy wodonośnej. Jeśli chcemy uzyskać lepsza jakość wody z niższych pokładów, to niestety jest to w tym przypadku niemożliwe.
 
Studnia głębinowa. Mimo wyższych kosztów jest to obecnie bardzo często wybierana opcja, pozwalająca na odwierty do kilkudziesięciu metrów. Dodatkowo do kosztów należy doliczyć instalacje pompy wodnej wraz z przyłączeniem do zasilania.
  
Sprawdzenie warunków gruntowo-wodnych na działce
Przeprowadzenie rozpoznania geologicznego.
Badanie radiestety różdżką lub wahadełkiem.
Poszukiwanie wody metodą elektrooporową, tommografia gruntu.
Lokalizacja warstwy wodonośnej.
Lokalizacja studni na działce
Wykonanie odwiertu.
Wiercenie studni głębinowej.
Budowa studni.
Cennik usługi i kontakt tel. 504-746-203

http://omegaplus.home.pl/wierceniestudni/

 

Wrocław. Psie Pole, Krzyki, Fabryczna, Śródmieście, Stare Miasto, Oleśnica, Trzebnica, Czernica, Mirków, Kiełczów, Chrząstawa, Nadolice, Siechnice, Bielany Wrocławskie, Jelcz Laskowice, Oława, Długołęka, Dobroszyce, Kamieniec Wrocławski, Łozina, Borowa Oleśnicka, Byków, Szczodre, Domaszczyn, Kamień Wilczyce, Kiełczówek, Dobrzykowice, Krzyków, Radwanice, Święta Katarzyna, Żerniki, Smardzów, Iwiny, Wysoka, Szewce, Pęgów, Wiśnia Mała, Krzyżanowice, Pasikurowice, Ramiszów.

                         

 

Usługi świadczy www.ekobroker.pl