Jak pozbyć się kuny ?

Odławianie kun

Kuna to dziki lokator ! Jeśli na poddaszu słychać hałasy i drapanie na dachu. Prawdopodobnie w domu zagnieździła się kuna. Tolerowanie pobytu gryzonia wiąże się z ryzykiem, zniszczenia ocieplania dachu, zabrudzeniami, pozostawionymi odchodami. Zwierzę zakłada w bezpiecznym dla siebie schronieniu legowiska dla młodych. Obecność kuny można również wyczuć w postaci charakterystycznego smrodu oraz plam po odchodach, na przykład na suficie.
Nad poddaszu niszczą izolację, podgryzając wełnę mineralną, gąbki a przede wszystkim brudzą odchodami.
Kuny lubią ciepło, szczególnie w zimie należy zwrócić uwagę czy pod maską silnika nie ma śladów obecności zwierzęcia. Jeśli mamy znajdziemy np.:  odchody czy resztki jedzenia,  warto sprawdzić stan kabli i przewody w samochodzie czy nie są po przegryzane.
Kuny są bardzo nieufne, zmieniają terytorium i swoje przyzwyczajenia dlatego przy łapaniu gryzonia należy uzbroić się w cierpliwość i pozwolić jej na niczym nie skrępowaną penetracji okolic naszej pułapki.  Podstawowe zasady przy zakładaniu żywołapek to nie dotykanie jej bezpośrednio skórą, pamiętajmy o rękawiczkach oraz duży wybór zanęt. Np.: jajko czy bekon. Kuny są pod ochroną, aby już do nas złapaną należy wywieźć ponad 15 kilometrów o domu. 
Jak pozbyć się kuny ? Jak zabezpieczyć dom i ogród ?
Do odławianie kun stosujemy stosujemy bezpieczne dla zwierząt żywołapki. Zastosowane nich mechanizmy spustowe  nie czynią szkody łapanym zwierzętom. 
Skuteczny sposób na kunę, to złapanie jej i wywiezienie w inne, odległe od naszej okolicy miejsce.
Do złapania gryzonia używamy żywołapek z czułym mechanizmem oraz miejscem na zanętę. Pułapka jest duża, zwierzęciu po złapaniu nie dzieje się krzywda. Rozmiar pułapki na kuny dobrany jest tak, żeby zwierzęciu nie stała się krzywda i miało sporo miejsca. 
Do ochrony terenu zewnętrznego używamy impulsowego generatora dźwięków o wysokiej częstotliwości, który drażni kunę zniechęcając do podchodzenia pod budynek.
Nasze usługi, łapanie gryzoni, montaż odstraszaczy na kuny, odłowy drapieżników i gryzoni.
Cennik. Tel. 504-746-203,
Wrocław. Oleśnica, Trzebnica, Czernica, Siechnice, Bielany Wrocławskie, Jelcz Laskowice, Oława, Długołęka, Mirków, Domaszczyn, Łozina Dobroszyce, Kamieniec Wrocławski, Kobierzyce, Brzezia Łąka, Chrząstawa, Nadolice Wielkie, Dobrzykowice.

 

Bezpłatny przyjazd i wycena.

& 

tel. 504-746-203/font>

Zobacz nas na:

     

Usługi świadczy www.ekobroker.pl 

Opróżnianie pomieszczeń, wywożenie gratów. wywóz rzeczy.

Sprzątanie grobów, opieka na grobem, Wrocław www.posprzataniegrobow.eu