Ehshumacja Wrocław, Zakład pogrzebowy.

Prowadzenie ekshumacji na terenie całego Dolnego Śląska. Wydobycie z grobu oraz przeniesienie i złożenie szczątków zmarłego w nowe miejsce na wybranym cmentarzu.
 
Ekshumacja zwłok jest nie zawsze jest koniecznością przeprowadzenia oględzin lekarsko-sądowych, są to również sytuację, kiedy bliscy osoby zmarłej chcą przenieść zwłoki do innego grobu np.: w celu złożenia ich do wspólnego grobowca rodzinnego.Usługi pogrzebowe, Wrocław
 
Jak wygląda procedura przeniesienia szczątków zmarłego w nowe miejsce?
 
W zależności od długości upływu czasu od śmierci co do której planowana jest ekshumacja, wykonywana jest ona w następującymi metodami.
W przypadku mineralizacji ciała zmarłego, jest ono wydobywane wraz z resztkami trumny, a następnie umieszczone w nowej trumnie ( okres powyżej 10 lat od śmierci).
Jeśli ciało nie uległo mineralizacji, wówczas wydobywane jest ono wraz z trumną, Transport ciała, zwłok odbywa się w specjalnej skrzyni, a następnie transportowane do nowego miejsca spoczynku. Na cmentarzu trumna wraz z ciałem zostaje wyjęta ze skrzyni i umieszczona w grobie. (do 10 lat od pogrzebu).


Ile kosztuje ekshumacja, jaki jest jej koszt ?


Cena usługi jest ustalana indywidualnie, składa się  na nią wiele czynników do których należą.
Data pochówku oraz sposób prowadzenie ekshumacji.
Rodzaj pochówku, trumna lub urna.Ekshumacje Wrocław Opole, Legnica, Wałbrzych.
Miejsce z które szczątki będą wydobyte oraz nowe miejsce przeznaczenia
Opłaty u zarządcy cmentarzy.
Ewentualna konieczność rozebrania i ponownego złożenia pomnika.
Koszt wniosku o wydanie zezwolenia na ekshumację zwłok lub szczątków ludzkich, ekshumację i przewóz skierowany  Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który następnie wydaje zezwolenie na ekshumację i przewóz zwłok lub szczątków ludzkich w celu ich pochowania. Wniosek zwolniony z opłaty skarbowej.

Na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna znajduję się wniosek o wydanie zezwolenia na ekshumacje zwłok oraz osobny formularz na przewóz zwłok.
Ekshumacja i transport zwłok na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego. Wydobycie i przeniesienie szczątków zmarłych w nowe miejsce spoczynku. Ile kosztuje ekshumacja ?  Cena usługi jest składową wielu elementów, np.: konieczności rozebrania pomnika, transportu, przeprowadzenia procedury zgodnie z wymogami Państwowego Inspektora Sanitarnego po uzyskaniu zezwolenia na ekshumację i przewóz zwłok lub szczątków ludzkich w celu ich pochowania.
 
Cennik, Tel. 504-746-203. email: egazetki@o2.pl
Wrocław, Opole, Legnica, Wałbrzych, Łódź, Rawicz, Lubin, Nysa, Brzeg, Kłodzko, Świdnica, Nysa, Jelenia Góra, Poznań.

Cmentarz Osobowice, Grabiszyn, Pawłowice, Leśnica, Psie Pole, Kiełczowska, cmentarz osobowicki, grabiszyński, Klecina, Brochów, Bujwida, Smętna, Bardzka, św. Wawrzyńca, Rodziny, Maurycego, Ducha Świętego, Jerzmanów, Maślice,  Rędzińska, Gałczyńskiego, Ołtaszyn, Gosławicka, Krzelowska, Marszowice.

 

Cena usługi do uzgodnienia tel. 504-746-203

 

                         

 

http://omegaplus.home.pl/podnoszeniegrobu/

http://posprzataniegrobow.eu/

Usługi świadczy www.ekobroker.pl